Home / Tag Archives: маестро

Tag Archives: маестро

Маестро Алесандро д’ Агостини и Камерниот оркестар го одржаа концертот “Вечер на пијаното“

Во неделата, во големата сала на Центарот за култура-Битола, познатиот италијански диригент маестро Алесандро д’ Агостини диригираше со битолскиот Камерен оркестар на целовечерен концерт насловен “Вечер на пијаното”. Публиката уживаше во концертот под диригентската палка на маестро Алесандро д’ Агостини, ...

Read More »