Don't Miss
Home / Tag Archives: машина

Tag Archives: машина

Потврдени 28 позитивни случаи на ковид 19

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 48 излекувани пациенти. Од нив 6 пациенти од болничко лекување и 42 кои се лекуваа во домашни услови. Излекувани пациенти на домашно лекување се евидентирани во: Куманово -1, Битола -1, Скопје-19, Тетово -16, Штип ...

Read More »

Филипче: Седењето дома најдобар лек за корона вирусот

Нема промена на бројот на заболени од коронавирусот во земјата. Ова е најновата информација од министерот за здравство Венко Филипче кој гостуваше во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“. – Пациентите имаат непроменета состојба. Многу внимание се посветува на пацентката која ...

Read More »

Битолчанец почина откако колегата го прегази со градежна машина

Вчера околу 13,40 часот во Битола во просторот на станбено-деловениот објект во изградба лоциран на ул.„Васко Карангелевски“ во  Нова Битола, во сопственост на градежното претпријатие „Пелистер“, З.М.(47) од Битола возач на работна машина „Бобкет“, извршувајќи работни задачи насипување на стопи, враќајки ...

Read More »