Home / Tag Archives: масовен

Tag Archives: масовен

Масовен одѕив на планинарската тура низ Мариово

Општина Новаци во рамките на проектот „ Жива историја, жива природа 2” деновиве  ја организираше  планинарска тура низ Мариово. На овој планинарски марш кој наиде на голема масовност учество зедоа 160 планинари. -Го организираме овој планинарски марш во склоп на ...

Read More »

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ, на кој присуствуваат неколку десетици илјади граѓани, се одвива вечерва во Скопје пред Македонското Собрание.   Целта на митингот под мотото „Македонија силна!“ е да се потврди  поддршка на народот за власта предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Read More »

Со мирен протест битолчани масовно побараа чист воздух во Битола

Со пароли „Сакаме да дишиме”, „За нас се работи”, Битола на шкрги”, „Воздухот е живот, воздухот е право”, „Вадете ги сега маските” битолчани вечерва масовно излегоа на мирниот протестен марш што го организираше Здружението “За нас се работи“. Маршот почна ...

Read More »