Home / Tag Archives: мерцедес

Tag Archives: мерцедес

Мерцедесот на Груевски оди на аукција

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, согласно проценката на Бирото ...

Read More »

Мерцедесот на Груевски ќе се менува за амбулантни возила

Почната е постапката за оттуѓување на владиниот мерцедес од 600.000 евра и негова замена за болничка опрема, соопшти вечерва на Твитер портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски. -Возилото од денеска премина од сопственост на МВР во сопственост на Службата за општи ...

Read More »

Заев:Со парите од мерцедесот ќе купиме амбулантни возила

Ви давам збор, правда ќе има за сите граѓани на Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот голем митинг во Скопје, пред илјадниците граѓани. – Промените кои ги носиме во општините е да се зближуваме еден со друг, ...

Read More »