Home / Uncategorized / Заев:Со парите од мерцедесот ќе купиме амбулантни возила

Заев:Со парите од мерцедесот ќе купиме амбулантни возила

Ви давам збор, правда ќе има за сите граѓани на Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот голем митинг во Скопје, пред илјадниците граѓани.

– Промените кои ги носиме во општините е да се зближуваме еден со друг, а не да сме поделени со што го губиме заедничкото. Градејќи модерни и европски општини и главен град за сите, ќе изградиме и единствено општество за сите. Тоа е единствената иднина и граѓаните тоа го заслужуваат – рече Заев.

Заев вети дека ставиле крај на ерата на расипничко трошење на парите на граѓаните.

– Од тука ќе најавам, ќе го вратиме „мерцедесот“ на Груевски од 600.000 евра и со тие пари ќе набавиме амбулантски возила – рече Заев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*