Don't Miss
Home / Tag Archives: Милевски

Tag Archives: Милевски

Министерството за локална самоуправа ќе финансира 15 проекти од Пелагонискиот регион

Годинава Министерството за локална самоуправа оддели 48 милиони денари за финансирање на 15 проекти од Пелагонискиот плански регион, рече денеска во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски. – Денеска ги потпишавме договорите за финансирање на Центарот за развој на ...

Read More »

Истрага за Боки 13 и Кичеец

Јавното обвинителство отвора истрага против две лица за примање награда за противправно влијание, а едно од тие лица е осомничено и за перење пари.  За нив од судија на претходна постапка се бара притвор. Обвинителството од 2 мај годинава против ...

Read More »

Горан Милевски физички нападнат во Скопје

Лидерот на ЛДП и републички пратеник, Горан Милевски, попладнево бил физички нападнат на плоштадот во Скопје. Случајот е пријавен во полициската станица Центар, а пратеникот побарал медицинска помош. “Во 16,30 часот Г. М. пријави дека додека се движел по плоштад ...

Read More »

Поодршка од Милевски за отец Партениј

Претседателот на ЛДП, Горан Милевски му дава целосна подршка на отец Партение за неговите ставови за односите меѓи Македонија и Бугарија. „Поддршка и од мене за нашиот и мој духовен водач, отец Партение. Се воздржував од коментар до сега, иако ...

Read More »