Don't Miss
Home / Tag Archives: Молика

Tag Archives: Молика

Заврши државниот карантин на 99 лица во “Молика“, примени нови 94

Двонеделниот државен карантин за 99 лица, кои беа сместени во хотелот “Молика“ на Пелистер заврши. Сите кои беа сместени   го напуштија хотелот на 15 април.          Во текот на вчерашниот ден, по извршена дезинфекција и потребни подготовки, во објектот се ...

Read More »

Џими од Молика: Чист сум. Ни еден скршен денар немам злоупотребено

Лидерот на фолк гупата „Молика“ од Битола,  Џими Мицевски осуден е вчера на казна затвор од 2 години и 6 месеци.  Џими беше обвинет за злоупотреби во ученичкиот превоз во Битола. Џими Мицевски денес се огласи преку социјалните мрежи, а ...

Read More »

Карантинот во хотелот “Молика“ тече според пропишаните протоколи

Од пред два дена вкупно 76 граѓани се сместени во државен карантин во хотелот “Молика“ на Пелистер. Лицата се вратени со чартер лет од Меминген, Германија и се сместени во хотелот  “Молика“ во текот на изминатиот викенд, односно ноќта меѓу ...

Read More »

Молика преполна со гости

Сончевото време, чистиот воздух  и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот Молика и Ски центарот Копанки да ги срушат рекорди на посетеност. Гости од Битола и регионот, како и од соседна Албанија имаа можност да уживаат ...

Read More »

НАМАЛЕНИ ЦЕНИ ВО МОЛИКА ОД 15 ДО 20 ОТСТО

Хотелот Молика е создаден да овозможи максимално уживање релаксирање и спокој, место кое плени со својата непосредна топлина во срцето на Националниот Парк Пелистер       Овој пат од вредните раце на нашите гастрономи вкусете одлична храна со намалени цени и направете ...

Read More »