Don't Miss
Home / Tag Archives: Монструм

Tag Archives: Монструм

По пет години обвинетите на Моснтрум на слобода

Откако Врховниот суд предмалку објави дека го укинува притворот на четворицата обвинети во случајот „Монструм“, прв на слобода по пет години се очекува да излезе Сами Љута, кој се наоѓа во истражниот затвор Скопје. Процедурата, според адвокатите може да се ...

Read More »

Монструм е конструиран случај

Адвокатот Сашо Дуковски кој и се приклучи на одбраната во случајот „Монструм“ на денешната јавна седница во Врховниот суд го оспори обвинението дека не е прецизно и оти за ништо нема доказ. Вели дека во обвинението пишува оти осудените во ...

Read More »

Укинување на доживотните казни за “ Монструм “

Обвинителката Лилјана Спасовска која го застапува обвинението во случајот „Монструм“ направи пресврт во Врховниот суд на денешната јавна седница откако побара судот да ги прифати жалбите на обвинетите и да ја укине првостепената и второстепената пресуда за петкратното убиство кај ...

Read More »