Home / Tag Archives: мора

Tag Archives: мора

Се разбиструваат работите за 27 април

Долгото и елаборативно сведочење на началникот при МВР, Тони Алексовски, денеска беше „размрдано“ откако во вкрстеното испрашување пристапи  да го испрашува судијката Добрила Кацарска. Алексовски кој бил член на оперативниот штаб на МВР, формиран за протестите пред Собранието, на долго ...

Read More »

Жбогар: Македонија да ги почне преговорите

Македонија доби чиста препорака за почеток на пристапните преговори од страна на Европската комисија и многу подобрен вординг во однос на претходните извештаи, рече евроамбасадорот Самуел Жбогар на прес-конференцијата по објавувањето на извештајот за Македонија во Стразбур. – Им честитам ...

Read More »