Home / Tag Archives: мотор

Tag Archives: мотор

Викендов продолжува Источно-европскиот мото шампионат во Турција

Со одржувањето на првата проверка на моторциклите, започнува втората трка од Источно-европскиот шампионат во мотокрос, која ќе се одржи во Бурса, Турција. На оваа трка со сигурност ќе настапи битолчанецот Борче Костов – Жолтио, кој настапува за скопскиот Мотокрос клуб ...

Read More »

Дејвид Бекам имал сообраќајка со моторот

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам доживеал сообраќајна несреќа, откако паднал од неговиот мотор при напуштањето на едно студио за тетовирање, пишуваат светските медиуми. Тоа изгубил контрола над моторот при претекнување, паднал на земја и за среќа поминал без поголеми последици. Тој ...

Read More »