Home / Tag Archives: најава

Tag Archives: најава

Српската опозиција едногласна: Вучиќ сака да го дестабилизира Регионот

Партиите од српската опозиција изразуваа загриженост за влошување на односите помеѓу Македонија и Србија откако Владата на Александар Вучиќ одлучи да го повлече дипломатскиот персонал од амбасадата во Македонија. Опозицискиот политички блок во соседната земја ја критикува надворешната политика на ...

Read More »

Бомбата на Заев како црешовото топче

Иако лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и натаму се труди да ја држи јавноста во исчекување да ја активира “бомбата”, а тој никако да го откачи фитилот и се оглушува на повикот на ВМРО -ДПМНЕ и лидерот Никола Гру-евски, конечно, ...

Read More »

Низа активности најавија од Здружението “За нас се работи“

Здружението “За нас се работи“ денеска на прес-конференција информираа за следните активности кои планираат да ги реализираат овој месец. За утре, кога во Македонија се одржува акцијата “Ден на дрвото“ од Здружението за чист воздух најавија крводарителска акција која ќе ...

Read More »

Ништо од штрајкот на СОНК

По средбата на министерот за образование Абдулаќим Адеми со раководството на Синдикатот за образование, наука и култура, договорено е да продолжи дијалогот за сите барања на синдикатот, освен тоа за поголеми плати. Дијалогот меѓу СОНК и владата ќе продолжи преку ...

Read More »