Home / Tag Archives: највисока

Tag Archives: највисока

Над петнаесет кандидати за четвртоноемвриската награда

Над 15 правни и физички лица се пријавиле на годинешниот конкурс за добивање на највиското општинско признание, наградата четврти Ноември. Засега од Општината Битола не сакаат да излегуваат во јавноста со имињата на кандидатите за четвртоноемвриската награда. Оттаму велат дека ...

Read More »