Home / Tag Archives: населба

Tag Archives: населба

Изградба на надвозник кај населба Боримечка

-Во Битола постојат огромни сообраќајни проблеми. Еден од најголемите е доаѓањето на училиште на децата од населбата Боримечка во училиштето Коле Канински- изјави денеска Валентин Груевски, носител на  советничката листа на СДСМ и Коалицијата. -За да стигнат на час мораат ...

Read More »

Блокиран патот Ресен – Битола кај населбата Баир

Патот Ресен – Битола кај населбата Баир од 10:45 часот е блокиран, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Оттаму информираат и дека слаб снег провејува во Берово, Делчево, Прилеп и на Плетвар, но не се задржува на коловозот. На останатите ...

Read More »

Населбата Козле во Општина Карпош доби шест нови паркинзи

Населбата Козле во Општина Карпош деновиве ќе добие уште шест целосно реконструирани и нови паркинг простори за своите жители. По тој повод, градоначалникот на Општината Стевчо Јакимовски,  даде изјава за средствата за информирање од самото место каде што се изведуваат ...

Read More »