Home / Tag Archives: настан (page 2)

Tag Archives: настан

Загина тинејџерка во битолско, паднала од „скутер“

Утринава во 3 часот и 25 минути во полициската станица-Битола било пријавено дека во село Долно Српци, во близина на фудбалското игралиште била пронајдена 17-годишна девојка од истоименото село. Седумнаесетгодишна девојка без знаци на живот утринава била пронајдена покрај моторцикл ...

Read More »

Фабриката “Кромберг и Шуберт” им подари на децата на своите вработени новогодишни пакетчиња

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници оваа година за првпат компанијата “Кромберг и Шуберт Македонија ДООЕЛ Битола” им подари на децата на сите вработени новогодишни пакетчиња. Компанијата им ги подари пакетчињата на своите најмили во Центарот за култура во ...

Read More »

Со доживотно учење, до поконкурентни на пазарот на труд

Главната идеја на настанот  “Денови на доживотно учење“  е да го насочи вниманието на јавноста кон значењето и улогата на учењето во текот на целиот живот, како и подигнување  на свеста на граѓаните за тоа дека доколку континуирано се образуваат ...

Read More »

Он лајн магазинот “Олабај“ заедно со Здружението “Форум16“ утре организираат јавен настан на Широк Сокак

Утре, на 31 октомври, он лајн магазинот “Олабај“ заедно со Здружението за граѓански активизам “Форум16“ (координатор на „Лице в лице” за Битола) организираат јавен настан “Оригами шоу” на Широк сокак, во периодот од 16:30 до 17:30 часот. Темата на настанот ...

Read More »

Граѓаните он лајн можат да го проверат стажот на осигурување и платите

Министерството за труд и социјална политика во соработка со Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, денеска на плоштадот “Магнолија“  во Битола, го  организираат јавниот  настан „Ден за Вас”. Основна цел на оваа активност е граѓаните он лајн да го проверат ...

Read More »