Home / Tag Archives: нога

Tag Archives: нога

Напад во Финска, двајца мртви

Попладнево се случил напад и во Финска, кога напаѓач со нож усмртил две лица, а ранил најмалку шест во југозападниот град Турку. Како што информираше финската полиција, напаѓачот е приведен откако му било пукано во нога. Турку е на југозападен дел ...

Read More »

Премиерот Груевски џогирајќи ја повредил ногата

Премиерот Никола Груевски го повредил горниот дел на левата нога, поточно адукторната регија, за време на спортска активност – џогинг (спринт) во близина на неговото место на живеење, информира Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Македонија. Оттаму истакнуваат дека ...

Read More »