Home / Tag Archives: обид

Tag Archives: обид

Груевски се корзира во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој побегна од земјава и доби азил во Унгарија, денеска бил снимен во еден ресторан во центарот на Будумпешта. При обид на унгарските новинари да добијат одговор од него за начинот на кој побегнал од Македонија, ...

Read More »

Дедото на малата Тамара пукаше во екс министерот Никола Тодоров

Љупчо Стојановски(60) од велешкото село Каласлари со два истрела од огнено оружје денеска се обиде да го убие  екс  министерот за здравство, Никола Тодоров. Инцидентот се случи околу 12 часот пред Министерството во моментот кога Тодоров излегол од автомобил и ...

Read More »

Канческа- Милевска: Морбиден обид за политизација и валкање на името на Тоше

Министерката за култура, Елезабета Канческа- Милевска  се огласи на “фејсбук“ после објавувањето на разговорот на трибината во Универзална сала, каде се слуша како машки глас за кој СДСМ тврдат дека е министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески е бесен ...

Read More »