Home / Tag Archives: Охајо

Tag Archives: Охајо

Убиен осомничениот напаѓач во Универзитетот Охајо

Според медиумските извештаи во сојузната американска држава Охајо, осомничениот напаѓач во државниот Универзитет во Охајо е убиен откако застрелал најмалку седум лица. Секторот за управување со итни случаи на Универзитетот денеска преку твитер ги предупреди студентите со порака во која ...

Read More »

Универзитет во Охајо е затворен поради престрелка во кампусот

Државниот универзитет во Охајо е затворен поради престрелка во кампусот, односно поради присуството на вооружен напаѓач, јавија американските медиуми. Полицијата апелира до населението да ја избегнува областа околу Универзитетот, а на присутните таму, да „бегаат, да се кријат и да ...

Read More »