Don't Miss
Home / Tag Archives: опожарени

Tag Archives: опожарени

Опожарени три патнички возила во Битола

Од засега непознати причини денеска рано изутрина, на паркинг просторот на улицата “Димче Лахчански“  во Битола опожарени се дури три патнички возила. Најпрво од засега непознати причини  било опожарено возилото “Фолцваген поло” со битолски регистерски таблички, а од него подоцна ...

Read More »

Запалени две патнички возила во Битола

По извесна пауза, во Битола повторно пироманите стапија на сцена. Рано изутрина, околу три часот и 40 минути, на улицата “Тошо Даскало“ кај месноста викана “Областа“, засега непознати сторители опожариле две патнички возила марка “тојота корола“ и “бмв“.   Според ...

Read More »