Home / Tag Archives: опозициска

Tag Archives: опозициска

Заев: Немам што да кријам, барам да се објави снимката во целост

Го повикуваме Јавното обвинителство веднаш да ја објави целосната снимка. На неа ќе се види дека средствата за кои станува збор се однесуваат за градежни материјали за изградба на црквата бетон, железо и други градежни материјали, изјави Зоран Заев, претседателот ...

Read More »

Пукна 19-тата бомба во Битола

СДСМ денеска од Битола објави нови 13 телефонски разговори за кои тврди дека се однесуваат на незаконското  работење на градоначалникот Владимир Талески, на изборни нерегуларности, притисок врз приватни фирми и партиски вработувања. На прес-конференцијата беше пуштен разговорот меѓу министрите за ...

Read More »

Заев: Ниту министрите не се согласуваат со расипништвото на Владата

Опозицискиот СДСМ денеска го објави шестиот по ред пакет „бомби“ од, како што првично рекоа, над 20.000 неовластено прислушувани разговори од страна на УБК. Од 11-те телефонски разговори помеѓу, како што беше речено, министрите за финансии и за внатрешни работи ...

Read More »