Home / Tag Archives: Основно обвинителство

Tag Archives: Основно обвинителство

Притвор за атентаторот на Тодоров!?

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лицето кое вчера пукаше во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Осомничениот се гони за сторени две кривични дела и тоа Убиство од член 123 во врска со член ...

Read More »