Don't Miss
Home / Tag Archives: Пелистер.Шкендија

Tag Archives: Пелистер.Шкендија

Пораз на Пелистер против Шкендија

Пелистер доживеа уште еден пораз. Овој пат с епораземи од  Шкендија. Тетовци попладнево го совладаа Пелистер во дербито на десеттото коло и тоа како гостин во Битола со 3-1. Херој на лидерот на табелата беше Ферхан Хасани кој постигна два ...

Read More »