Home / Tag Archives: повреда

Tag Archives: повреда

Само тројца алкохолизирани за новогодишните празници

Дочекот на Новата година во Битола помина релативно мирно. На прослвата на новогодишните празници во Битола само тројца битолчани побарале лекарска интервенција во Клиничката болница поради прекумеро конзумирање на алкохол. Дека во Битола на Нова година било мирно зборува и ...

Read More »

Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Во близина на Стопанска банка- Битола, предмалку  се случи тешка сообраќајна несреќа во која што беше удрен пешак на возраст од околу 65 години. Во пешакот во блиизина на пешачкиот премин удри грчки државјанин со патничко моторно возило марка “мерцедес“. ...

Read More »

Премиерот Груевски џогирајќи ја повредил ногата

Премиерот Никола Груевски го повредил горниот дел на левата нога, поточно адукторната регија, за време на спортска активност – џогинг (спринт) во близина на неговото место на живеење, информира Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Македонија. Оттаму истакнуваат дека ...

Read More »