Home / Uncategorized / Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Во близина на Стопанска банка- Битола, предмалку  се случи тешка сообраќајна несреќа во која што беше удрен пешак на возраст од околу 65 години.

soobrakajka 2

Во пешакот во блиизина на пешачкиот премин удри грчки државјанин со патничко моторно возило марка “мерцедес“.

Пешакот веднаш беше транспортиран во Клиничката болница а полицијата сеуште врши увид на местото на несреќата.

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*