Home / Uncategorized / Изгазил пешак и избегал

Изгазил пешак и избегал

На 17.03.2019 во 18.55 часот на улица ,,Солунска“ во Битола непознато возило управувано од непознато лице удрило 74 годишно лице од Битола и го напуштило местото на настанот.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Битола каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*