Don't Miss
Home / Tag Archives: случајот

Tag Archives: случајот

Што разговарал Боки по телефон

На денешното рочиште за случајот “Рекет” беа прочитани смс пораки, кои  на мрежата ” Whats app” од вештачењето на телефонот на обвинетиот Бојан Јовановски. Јовановски комуницирал со пратеничката Фросина Ременски, со Орце Камчев, Дејан Панделевски и Катица Јанева. Комуникацијата на ...

Read More »

Изгазил пешак и избегал

На 17.03.2019 во 18.55 часот на улица ,,Солунска“ во Битола непознато возило управувано од непознато лице удрило 74 годишно лице од Битола и го напуштило местото на настанот. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата ...

Read More »

Повредени тројца работници

Повредени се тројца работници кои работеле на покрив од објект во изградба при допир на табла од пластифициран лим со 10 киловолтен воздушен далековод на ул. „8-ми Септември“ во Битола. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека повредени биле З.П. ...

Read More »

Продолжение на судскиот процес за “Транспортер“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Транспортер“. Во овој случај обвинети се поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето ...

Read More »

Од стан во Битола украдени предмети во вредност од 120.000 ден.

Од стан во Битола украдени пиштол, рачни часовници, накит и пари во вредност од 120 илјади денари. Како што информираат од МВР, вчера во периодот од 8 до 16:50 часот на улицата „Павел Шатев“ во Битола, во стан сопственост на Љ.М. ...

Read More »

Наташа го суспендира Бончановски од работа

Екс секретарот на Општина Битола и раководител на Одделението за финансии, Слободан Бончановски е суспендиран од работа. Боначновски е суспендиран врз основа на членот 80 од Законот за административни службеници, според кој административен службеник може да биде суспендиран од институцијата ...

Read More »

Прегазена средновечна жена

Вчера во 19,10 часот во Битола на бул.„ 1-ви Мај“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „опел корса“ со битолски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (71) удрило во пешакот М.Р. (56) од Битола. Во незгодата М.Р. се здобила ...

Read More »