Home / Tag Archives: пешак

Tag Archives: пешак

Изгазил пешак и избегал

На 17.03.2019 во 18.55 часот на улица ,,Солунска“ во Битола непознато возило управувано од непознато лице удрило 74 годишно лице од Битола и го напуштило местото на настанот. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата ...

Read More »

Прегазена средновечна жена

Вчера во 19,10 часот во Битола на бул.„ 1-ви Мај“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „опел корса“ со битолски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (71) удрило во пешакот М.Р. (56) од Битола. Во незгодата М.Р. се здобила ...

Read More »

Прегазен пешак

Според информациите од полицијата, несреќата се случила на крстосницата со улиците „Партизанска“ и „Ѓорѓи Наумов“ во Битола, вчера околу 20:50 часот. Седумдесет и шест годишниот А.П. од село Трново е тешко повреден откако во него удрил автомобил „Фиат Пунто“ управуван ...

Read More »

Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Во близина на Стопанска банка- Битола, предмалку  се случи тешка сообраќајна несреќа во која што беше удрен пешак на возраст од околу 65 години. Во пешакот во блиизина на пешачкиот премин удри грчки државјанин со патничко моторно возило марка “мерцедес“. ...

Read More »