Home / Tag Archives: возило

Tag Archives: возило

Сообраќајка со мерцедесот на Орце Камчев

Едно лице е повредено во сообраќајката што вчера се случи во Дебар Маало. Во сообраќајката учествувале три автомобили, пежо, рено меган и мерцедес чија предна регистрација беше покриена, најверојатно од членовите на полициската единица „Алфи“, кои таму ги имаше во ...

Read More »

Донација од Словачка за Здравствениот дом во Битола

Денеска, во Битола словачкиот амбасадор во Република Македонија, Мартин Безак на Здравствениот дом му подари донација од амбулантно возило за Итна медицинска помош. Станува збор за возило марка “мерцедес“ опремено со сите потребни инструменти за давање итна медицинска помош. -Со ...

Read More »

Возило излета од патот кај Битола, патниците заробени во него

Заробени во возилото останале патниците откако утрово со својот автомобил излетале од патот во близина на Битола, кај исклучувањето за Демир Хисар. Возилото, со видни оштетувања, беше покрај патот, а како што информираат од полициската екипа, која го чуваше просторот, ...

Read More »

Запалено возило на патот Битола-Прилеп

Денеска,  рано утрината на патот Битола- Прилеп, кај селото Српци било запалено возило со битолски регистерски таблици, марка “ Рено кампус”. Според очевидци на настанот опожареното возило го забележал некој од патниците кои патувале за Скопје и веднаш ја известиле ...

Read More »

Ламбе Алабаковски доживеа сообраќајна несреќа

Утринава околу 10 часот, на превојот Плетвар, во близина на селото Раец, сообраќајна несреќа доживеа Македонскиот поп-пејач Ламбе Алабакоски. Како што пишува прилепскиот портал 10без10, поради лошите услови на патот и влажниот коловоз, Алабакоски изгубил контрола и излетал од патот ...

Read More »

Запален автомобилот на актуелен советник на ВМРО-ДПМНЕ од Битола

Засега непознати лица рано изутринава, 40 минути по полноќ, го запалиле автомобилот на актуелен советник на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. Иако,  полицијата не излегува во јавноста со името на сопственикот чиј автомобил е запален, сепак, според извори на “Битолски весник“ дознаваме ...

Read More »

Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Во близина на Стопанска банка- Битола, предмалку  се случи тешка сообраќајна несреќа во која што беше удрен пешак на возраст од околу 65 години. Во пешакот во блиизина на пешачкиот премин удри грчки државјанин со патничко моторно возило марка “мерцедес“. ...

Read More »