Don't Miss
Home / Uncategorized / Ламбе Алабаковски доживеа сообраќајна несреќа

Ламбе Алабаковски доживеа сообраќајна несреќа

Утринава околу 10 часот, на превојот Плетвар, во близина на селото Раец, сообраќајна несреќа доживеа Македонскиот поп-пејач Ламбе Алабакоски.

Како што пишува прилепскиот портал 10без10, поради лошите услови на патот и влажниот коловоз, Алабакоски изгубил контрола и излетал од патот при што неговото возило завршило превртено на покрив.

Пејачот е жив и здрав, без потешки повреди, но неговиот Рено Меган е целосно уништен.

 

 

Извор Прес 24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*