Don't Miss
Home / Свет / Воз удри во автобус кај Ниш

Воз удри во автобус кај Ниш

Страотен судар се случи утрово околу 7.35 часот во селото Долно Меѓурово кај Ниш кога воз удри во автобус.

Во ужасната несреќа, на самото место загинале најмалку три лица, меѓу кои едното е дете, потврди МВР, додека 6 лица се потешко, а 16 полесно повредени.

Глетката, како што се гледа од снимките е страотна: автобусот на Ниш експрес е преполовен од ударот на возот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*