Home / Tag Archives: предност

Tag Archives: предност

Клинтон ја зголемува предноста пред контроверзниот Трамп

Демократската претседателска кандидатка Хилари Клинтон ја зголеми предноста во рејтингот пред републиканскиот противкандидат Доналд Трамп на осум процентни, пишува Вашингтон пост“. Телефонската анкета спроведена, меѓу 1 и 4 август, покажува дека Клинтон ја има поддршката на 50, а Трамп на ...

Read More »

Само 1,5 отсто предност на Јосиповиќ пред Грабар Китаровиќ

Во втор изборен круг за претседател на Хрватска ќе се натпреваруваат Иво Јосиповиќ од СДП и Колинда Грабар Китаровиќ од ХДЗ, објави Јутарњи лист. До 22 часот обработени се резултатите од 6.090 избирачки места (95,91 отсто). Излезноста била 47,11 отсто, ...

Read More »