Home / Tag Archives: Прибе

Tag Archives: Прибе

Акцискиот план за ЕУ готов до 1 јули

Акцискиот план за интеграција на Република Македонија вo ЕУ, во чија изработка ке учествуваат и експерти од Запад ке биде готов најдоцна до 1 јули. Ова го истакна премиерот Зоран Заев по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Владата. Премиерот ...

Read More »

Хан и Прибе утре во Скопје

Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан утре ќе престојува во Македонија на разговори околу плановите за реформи на новата македонска Влада, како и да ја повтори поддршката на Европската унија за земјата да ги спроведе ...

Read More »