Home / Tag Archives: прислушкување

Tag Archives: прислушкување

ВМРО-ДПМНЕ:Разговорите се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност

Веднаш по завршувањето на трибината на СДСМ во Универзална сала, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира со соопштение во кое велат дека според нив, разговорите по телефон кои ги објави опозицијата се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност. -Зоран Заев и ...

Read More »

Лидерот на СДСМ Зоран Заев: Власта незаконски прислушкувала 20.000 граѓани

По цели 7 месеци закани, навестувања и заплашувања, лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска попладне конечно ја активира”бомбата “. Иако најави дека “ бомбата “ ќе има разорна моќ, барем по тоа што го презентираше на првата прес конференција Заев ...

Read More »