Home / Tag Archives: приврзаници

Tag Archives: приврзаници

Невеновски: Илиоски ја има поддршката на ВМРО Народна

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата “ За подобра Македонија “ Зоран Илиоски ја имаа поддршката на ВМРО Народна. Поддршката што наводно Наташа Петровска ја доби од Александар Делов, кандидат за пратеник на Павле Трајанов и Кире Климевски шеф на ...

Read More »

Приврзаници на ВМРО ДПМНЕ синоќа протестираа пред ДИК

Приврзаници на ВМРО ДПМНЕ протестираа синоќа  пред просториите на ДИК, додека комисијата одлучуваше  за приговорите на СДСМ. Незадоволните граѓани порачаа дека сакаат да ја одбранат изборната победа на ВМРО ДПМНЕ и скандираа пароли на поддршка на партијата и против работата ...

Read More »