Home / Tag Archives: распит

Tag Archives: распит

Заврши распитот на Митко Чавков

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков кој утрово беше приведен за настаните од 27 април, дал исказ пред судија на претходна постапка. Како што неофицијално дознаваме, во судот завршен е распитот и на уште петмина ...

Read More »