Don't Miss
Home / Tag Archives: реакција

Tag Archives: реакција

“Употребени и злоупотребени”

                             Одамна е познато дека Македонија била држава на употребени и злоупотребени граѓани.           Долга е листата на обичните смртници кои  во текот на животот биле употребени и злоупотребени од разни структури и сомнителни лица.            Во голем број случаи ...

Read More »

Слободни патриоти бараат оставка од Груевски

Форумот на слободоумни патриоти бара Никола Груевски да замине од лидерската позиција во партијата и да овозможи Конгрес на кој покрај усвојувањето на нова партиска доктрина треба да се случат и промени на Статутот на партијата. Форумот најостро го осудува ...

Read More »

СДСМ шири дефетизам

По прес конференцијата на пратеникот Васко Ковачевски за  хаварите во рудникот Суводол со реакција се јавија од АД ЕЛЕМ. -СДСМ  продолжува да шири лаги и дефетизам.  Во повеќе наврати во минатото, АД ЕЛЕМ успеваше да ги демантира  лагите и ширењето ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ: Битола е прва општина во државата која има програма за подобрување на квалитетот на воздухот

На прес-конференцијата на СДСМ од Битола а во врска со загадувањето во градот , со реакција во јавноста излегоа  од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ- Битола. Реакцијата ја пренесуваме во целост: Општина Битола е прва општина во Република Македонија која ...

Read More »

СДСМ бара реакција од Здружението на просветни работници во Битола

-Како просветен работник но и како човек, бев згрозена од сликата на одделенскиот наставник Жанета Петровска, на која држи крст со името на жив човек претставувајќи го како починат. Наставникот треба да е пример за младите и пример во општеството ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ Битола: Се оградуваме од однесувањето на поединец за време на прославата на победата

ВМРО-ДПМНЕ никогаш не поддржувало и нема да поддржи деструктивно и навредливо однесување кон политичките противници. Тоа не е начинот на кој што партијата делува на политичката сцена, реагираат денес од битолскиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ. –Противникот мора да се почитува без ...

Read More »

Реакција на РЕК “Битола“ на изјавата на дополнителниот министер Кирацовски

Паушалните изјави на дополнителниот министер Александар Кирацовски за наводни притисоци врз вработените во РЕК Битола се целосно неточни и во функција на собирање ситни дневнополитички поени. Податоците со кои оперира дополнителниот министер, воопшто не кореспондираат со фактичката состојба бидејќи станува ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ветува нереален популизам

Во врска со изнесените констатации на општинската организација на СДСМ, со реакција се јавија од ВМРО ДПМНЕ. Во реакцијата меѓу другото се вели: -Почитувани од СДСМ, програма немате , капацитет немате, способни луѓе немате, поддршка немате  и ви останува само ...

Read More »

Блокадите на РЕК “ Битола “ опасна авантура со Комбинатот

Во врска со блокадите на патниот правец  Битола РЕК “ Битола “ и најавите на некои членови на Здружението  “ За нас се работи “ за целосна блокада на Комбинатот, со реакција се јавија од АД  ЕЛЕМ . Во реакцијата ...

Read More »

Реакција на СДСМ за анкетата на „Брима Галуп“

СДСМ како некредибилна ја оценува  анкетата на „ изработена по нарачка на неделникот „Република“ во врска со рејтингот на партиите и политичарите пред претстојните парламентарни избори. – ВМРО-ДПМНЕ десет години ги лаже граѓаните, им фрла прав во очи и ја злоупотребува ...

Read More »