Home / Tag Archives: Рејтинг

Tag Archives: Рејтинг

Францускиот амбасадор Тимоние прв ни го честиташе роденденот

По повод прославата 54 години од излегувањето на првиот број на Битолски весник, до редакцијата и на нашата меил адреса пристигнаа многубројни честитки. Голем број наши читатели ни го честитаа роденденот со желба Битолски весник и натаму  да опстојува на ...

Read More »

Заев попопуларен од Груевски

Лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев во моментот има повисок рејтинг од Никола Груевски. Според анкетата на Брима, по изборот на новата влада, СДСМ по низа години за првпат има повисок рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ, а Зоран Заев е ...

Read More »