Don't Miss
Home / Tag Archives: РК

Tag Archives: РК

Кој го држи РК Пелистер во шах-мат позиција

             Дали,по речиси 65 години од основањето, ракометниот клуб Пелистер заминува во историјата?           Неодамна  со согласност на Советот на општината  Битола, сопственик на 75 од сто од акциите на РК Пелистер требаше да биде  ракометниот клуб Еурофарм Работник.           ...

Read More »

РФМ ќе ги врати парите за навивачите кои извисија

Ракометната репрезентација на Македонија со соопштение се огласи по редиците пред спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Имено, стотици гледачи со уредно купен влезен билет не влегоа во салата, заради преголемиот број на луѓе во објектот. Почитувани пријатели на ракометот, ...

Read More »