Home / Tag Archives: Сергеј Лавров

Tag Archives: Сергеј Лавров

Русија протерува 35 американски дипломати

Русија протера 35 дипломати како одговор на вчерашната одлука на американскиот претседател Барак Обама да протера 35 руски дипломати од САД, соопшти рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Претходно, како што јави Си-Ен-Ен, како реакција на санкциите на Вашингтон кон ...

Read More »