Home / Tag Archives: Шпанија

Tag Archives: Шпанија

Шпанија го ратифукуваше Протоколот за НАТО

Со 0 гласови против, шпанскиот Сенат денеска го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија кон НАТО. Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на денешната прес конференција изрази огромна благодарност на шпанските функционери, но и на сите останати земји членки кои ...

Read More »

Скантата и Димсата не го поминаа првото коло

Иако,  на Eвропското првенство во кик-бокс кое се одржува деновиве во Шпанија,  отпатуваа со оптимизам дека имаат можност да стигнат до медал, двајцата македонски репрезентативци од Битола, Александар Најдовски – Сканта и Александар Димовски – Димса не го поминаа првото ...

Read More »

Скантата и Димсата на европско првенство во Шпанија

По повод учеството на европското првенство во кик-бокс кое ќе се одржи од утре, в сабота во шпанскиот град Билбао, двајцата репрезентативци и нивниот тренер во кафе-барот “Симбол” одржаа прес-конференција. На престојното европско првенство во кик-бокс кое ќе се одржи ...

Read More »