Don't Miss
Home / Tag Archives: Скопј

Tag Archives: Скопј

ЕУ го поздрави договорот Вучиќ-Заев

Европската унија денеска го поздрави решавањето на билатералното прашање меѓу Србија и Македонија. По повод постигнувањето договор од пет точки меѓу македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ, во Европската комисија оценуваат дека прашањето е решено со „конструктивен ...

Read More »