Don't Miss
Home / Tag Archives: снимка

Tag Archives: снимка

Промоција на видео спотот “Еден ден ќе ме бараш ти”, на Сефедин Бајрамов

Среда  со  почеток во 20 часот, во Големата сала на Центарот за култура Битола, под покровителство на болницата “Плодност” и генералниот спонзор “ Меркур Трејд”, ќе се одржи  промоција на новата песна на Сефедин Бајрамов и видео спотот  “ Еден ...

Read More »

“Поткуп “ одложен за 27 септември

Судот го одложи рочиштето за случајот „Поткуп” и покрај тоа што беа исполнети сите услови за истото да се одржи денес. Судијката Дијана Груевска-Илиевска го закажа следното рочиштето за 27 септември поради барањето на одбраната на обвинетиот Зоран Заев за ...

Read More »

Заев: Немам што да кријам, барам да се објави снимката во целост

Го повикуваме Јавното обвинителство веднаш да ја објави целосната снимка. На неа ќе се види дека средствата за кои станува збор се однесуваат за градежни материјали за изградба на црквата бетон, железо и други градежни материјали, изјави Зоран Заев, претседателот ...

Read More »

На Јутјуб се појави снимка на која Заев наводно бара поткуп од струмички бизнисмен

Интернет порталите попладневно емитуваат видео кое се појавило на На Јутјуб објавено од непознат корисник (hm home) на кое наводно се слуша разговор меѓу градоначалникот на Струмица Зоран Заев и еден локален бизнисмен. На видеото се слуша како наводно Заев ...

Read More »