Home / Tag Archives: спор

Tag Archives: спор

Нимиц: По Атина, очекувам добри разговори и во Скопје

„Имавме добри средби во Атина. Се надеваме дека ќе имаме добри средби и тука. Се радувам на средбите во Владата и другите лидери во Скопје“, изјави посредникот на ОН Метју Нимиц по пристигнувањето во Скопје. Нимиц, претпладнево, со своите соработници, ...

Read More »

Заев и Ципрас телефонски разговорале за градење доверба

Eвроатлантската перспектива на Македонија, прашањето за името и можностите за развивање на билатералните односи, биле теми за кои телефонски разговарале премиерот на Грција Алексис Ципрас и претседателот на македонската Влада Зоран Заев, соопшти денеска кабинетот на грчкиот премиер. Ципрас и ...

Read More »

Битолчанец му се заканувал на сведок

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.Д.(20) од Битола, за сторено кривично дело „незаконито влијание на сведоци”. На 13.10.2014 година, пријавениот се јавил на мобилен телефон на лице од с.Могила, битолско, кој е оштетен и сведок во постапка која се ...

Read More »

Судијката Маргарита Цаца- Николовска барала 100 евра на час за консултативни услуги

Штедачите на ТАТ коишто најавија дека правдата за нивно обештетување ќе ја бараат во Стразбур,  се откажаа од услугите на судијката Маргарита  Цаца- Николовска која извесен период беше судијка во Стразбур во Судот за човекови права. Имено, таа побарала за ...

Read More »