Home / Tag Archives: спортисти

Tag Archives: спортисти

Најдобрите битолски спортисти за 2018 година:

1. Филип Кузмановски (РК Еурофарм Работник) 2. Борче Стојановски (Боди-билдинг клуб Сити Џим) 3. Ана Ивановска (СК РЕК Битола) 4. Горан Тромбев (Боди-билдинг клуб Алфа фит) 5. Никола Бубевски (Кик-бокс клуб Енерџи) 6. Изабела Димовска (ОК Пелистер волеј) 7. Филип ...

Read More »

Битола не избра ниту спортист на годината

Фудбалскиот и кошаркарскиот клуб Пелистер се второлигаши, судбината на ракометниот е сосема неизвесна, а Сојузот на спортови првпат не организира избор на најдобрите на годината, што тешко им падна на битолските спортисти, особено на оние што во 2014 година постигнаа ...

Read More »

Спортистите даруваа крв

Во спортската сала „ Младост “ во Битола, се одржа традиоцалната крводарителска акција на спортистите заедно со вработените во локалната самоуправа. -Ова е првата крводарителска акција на спортистите во оваа година, а како знаеме се организираат по две секоја година. ...

Read More »

Спортистите даруваа крв

Спортисти, тренери, спортски работници, вработени во општинската администрација и редовни крводарители  даруваа крв на крводарителска акција организирана од општина Битола која фокусот го стави на спортистите во Битола. Во  крводарителската акција се приклучија и тенисерите и одбојкарите од нашиот град. ...

Read More »