Home / Tag Archives: срце

Tag Archives: срце

Прв смртен случај во Македонија од коронавирусот

Прв смртен случај од корона вирус во земјата. Кај 57 годишна жена од Куманово ковид 19 е дијагностициран посмртно. И 33 годишниот син на починатата е заразен и веќе е хоспитализиран на Инфективна. За едно деноноќие дијагностицирани се 29 нови ...

Read More »