Home / Tag Archives: тестовим САД

Tag Archives: тестовим САД

Идната недела пристигнуваат 500.000 маски

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела како донација треба да пристигнат 500 илјади маски и 20 илјади тестови, како и реагенси за тестирање ...

Read More »