Home / Tag Archives: Томе

Tag Archives: Томе

Почина професорот по новинарство Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави бројни генерации новинари, почина синоќа по кусо и тешко боледување во Скопје во 70-та година од животот. Томе Груевски е роден во Смилево, Битолско, (1949), новинар и универзитетски професор по комуникологија, новинарство и односи ...

Read More »

На Кежаровски повторно ќе му се суди за “Ликвидација“

Врховниот суд ги укина пресудите на Основниот суд Скопје 1 и на Апелација за случајот „Ликвидација“ и предметот го врати на повторно судење. Ова на својот Фејсбук профил го соопшти новинарот Томислав Кежаровски кој беше осуден на 4,5 години казна ...

Read More »

Сања Лукаровска директорка на УЈП

Владата на Република Македонија на вчерашната  седница  постави нови директори и на УЈП и на Агенција за храна и ветеринарство. За директорка на УЈП е именувана Сања Лукаревска, а за директор на Агенцијата за храна и ветеринарство е именуван Зоран ...

Read More »