Don't Miss
Home / Tag Archives: Трезор

Tag Archives: Трезор

Мијалков повторно на обвинителна клупа!

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујевски кој чека одлука за екстрадиција, поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски и екс помошник-министерот во МВР, Небојша Стаковиќ денеска седнуваат на обвинителна клупа за случајот ...

Read More »

Кабинетот на Груевски остана без пасоши

Во притвор засега не оди никој. Единствено пасошите им се одземени на неколкумина поранешни министри од владата на ВМРО-ДПМНЕ обвинети во предметите на Специјалното јавно обвинителство. Кривичните совети од Скопска единица пречекорувајќи го законскиот рок ги доставија новите одлуки. Одбиен ...

Read More »

Мијалков на распит кај Катица

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков се јави  на распит во Специјалното јавно обвинителство. Кое  досега има отворено три истраги против Мијалков. Тој е осомничен во случајот „Таргет” за масовно незаконско прислушување на граѓани, политичари, новинари ...

Read More »