Don't Miss
Home / Tag Archives: тројца

Tag Archives: тројца

Стивнува пандемијата

Министерството за здравство информира дека Институтот за јавно здравје денеска регистрирал 24 излекувани пациенти кои се лекувале во домашни услови. Петмина излекувани пациенти се евидентирани во Кочани, по четворица во Скопје и Дебар, по тројца во Штип, Прилеп и Тетово ...

Read More »

Прилепски автобус се преврет кај Лесовац, најмалку тројца загинаи

Најмалку три луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Лесковац. Според РТС, автобус кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да воспостави контрола на лизгавиот автопат. Според некои српски ...

Read More »

Тројца битолчани во притвор, дивееле во кафуле на Широк сокак

СВР Битола поднесе кривична пријава против И.Л.(32), А.С.(31) и Б.Т.(20) сите од Битола поради постоење сомение дека извршиле кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ додека против И.Л. и П.Д.(28) е поднесена пријава и за кривично ...

Read More »

Во престрелката во Арачиново, повредени три лица

Пукотници после 17 часот се случија во скопско Арачиново. По полицискиот увид, според официјалните информации, станува збор за пукање од огнено оружје при кое биле повредени три лица, од кои една е жена. Според локалните жители на престрелката и претходела ...

Read More »