Home / Tag Archives: Централен Комитет

Tag Archives: Централен Комитет

ВМРО ДПМНЕ го отфрли Договорот со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија, заклучил синоќа Централниот комитет на партијата. Доколку не се вметнат нивните забелешки, Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заклучил дека и „покрај големата желба и искрена волја, ВМРО-ДПМНЕ нема ...

Read More »

Груевски избра нов ИК,Бетмен нов член

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет. На листата која што предмалку ја објави членот на Извршниот комитет, Антонијо Милошоски се најдоа многу нови имиња, како професорот Драги Димитровски, нефрологот Игор Николов, како и пратеникот Зеќир Рамчиловиќ.  Досегашниот генерален секретар на партијата ...

Read More »