Don't Miss
Home / Tag Archives: Тунтев

Tag Archives: Тунтев

Тунтев од пратеник стана директор

Во пресрет на последното гласање на уставните амандмани, со кои треба да се имплементира Преспанскиот договор и да се деблокираат евроатланските интеграции на земјава, координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев се повлече од парламентот. Имено, Тунтев ја менува ...

Read More »

Зврлевски преживеа, утре нов обид за негова смена

Цел ден од говорницата пратениците од опозициската ВМРО ДПМНЕ расправаат. За владата, за пожарите, за платите, за мигрантите…За се и сешто, само не за точката за разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски. СДСМ со оваа дебата сака да ја ...

Read More »